Loading...

BENTOSHİELD ÇEVRE PROJELERİ

BENTOSHİELD ÇEVRE PROJELERİ

BentoShieId birbirine iğneleme yöntemi ile birleştirilmiş iki geotekstil tabakası arasında sodyum bentonitten oluşan bir geosentetik kil örtüdür. BentoShieId geosentetik kil örtüleri, geotekstillerin dayanımlı yapılarını, sodyum bentonitin eşsiz su yalıtım özelliğiyle birleştirerek mükemmel sızdırmazlık sağlar.

BentoShieId bir kez hidratasyona uğradıktan sonra şişerek sıvılara, su buharına ve gazlara karşı geçirimsiz, etkin bir hidrolik bariyer oluşturur.

Geosentetik kil örtüler, çöp depolama alanlarından göletlere, su kanallarından maden alanlarına kadar birçok çevre projesinde başarılı performansları ile kendini kanıtlamıştır. BU doğrultuda, etkin fabrika kalite kontrolü ile üretilen Geomas geosentetik kil örtülerimiz ile en etkin ve ekonomik çözümü garanti ediyoruz.

Sodyum Bentonit BentoShieId'in çalışmasını nasıl sağlıyor?

Bentonitin katmanları arasında konumlanan sodyum iyonları, ortamdaki su ile karşılaştığında birbirlerini iterek hidratasyona Uğrar. Böylece sodyum bentonit granülleri kuru haline oranla yaklaşık 16 kat genişler ve sınırlayıcı basınç altında geçirimsiz, yoğun ve monolitik bir jel kıvamını alır.

Bentonit granülleri bir kez hidratasyona uğradıktan sonra, ortamdaki nem sayesinde bir daha kuru hale dönmez ve yapının ömrü boyunca aktif kalır. Böylece, oluşmuş olan bu yüksek vasıftaki kil tabakası, 70 yüksek şişebilme kapasitesi ve geçirimsiz yapısı ile BentoShieId’le 60 benzersiz su yalıtım özellikleri kazandırır.

Doğal sodyum bentonit granüllerinin hidratasyona uğrayarak şişmesi kimyasal reaksiyon sonucu değil tamamen fiziksel bir olgu olduğu için bu granüller özel olarak kurutuIşa dahi şişme ve kuruma döngüsünü sonsuza kadar tekrarlar.

Yüzey Hazırlığı detayları

Yüzey yeteri derecede düz, boşluksuz olmalı ve keskin taşları, inşaat pisliklerini ve yüzey suyunu barındırmamalıdır. BentoShield uygulanmadan önce, son bir tesviye ve sıkıştırma çalışması ile yüzeydeki boşluklar doldurulmalı, minimum %85 proktor yoğunluğu sağlanmalıdır.

                                   

BentoShieId Uygulaması

BentoShieId ruloları, yayıcı bir mil aparatı yardımı ile bir iş makinesinin ön tarafından askıya alınır ve örgülü tarafı uygulayıcıya bakacak şekilde serilir.

Bu sayede 200 metrekare büyüklüğündeki rulolar dahi asılı durduğu mil etrafında rahatça döner ve gün içeresinde binlerce metrekare BentoShieId en verimli şekilde uygulanabilir.

Uygulayıcıya kılavuzluk eden iki şeritli kenar çizgileri vasıtası ile minimum bindirme alanı ölçmeye gerek kalmadan garanti altına alınır. Bini alanı en az 15 cm olmalı ve bindirme yönü eğim ile aynı doğrultuda olmalıdır.

Serildiği alanda olası hareketini en aza indirmek için çivi veya zımba ile mekanik yoldan sabitlenebilir, kritik alanlara ve ek yerlerine malzemeyle beraber tedarik edilen BS Granules serpilerek takviye yapılmalıdır.

oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
oykun
Telefon
+90 (216) 451 48 48 (Pbx)
Adres
Palladium Tower iş merkezi. Barbaros mah. Kardelen sok. no:2 kat:15 Ataşehir/İstanbul