Loading...

Epoxy Kaplamalar

Epoksi, suya, asitlere ve alkaliye dirençli, zaman içerisinde bu direncini yitirmeyen, yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki tarafını çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

Cam veya karbon elyaf ile epoksi birlikteliği mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır. Genellikle iki bileşenli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve bir iki hafta içinde kürlenerek nihai sertliğe ulaşır.

Epoksi, inşaat alanında da çok yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde (filiz ekimi) kullanılır. Betonarme içine ekilen donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir.

Epoksi, ayrıca boya veya astar olarak da uygulanmaktadır.

Epoksi; endüstriyel üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, tekstil fabrikaları, ilaç fabrikaları, entegre büyükbaş hayvan çiftlikleri süt sağım ve sağmal üniteleri, hastaneler, okullar, elektrik santralleri, depolar, yükleme boşaltma alanları, montaj alanları, oto galeri, gösteri alanları, boyahane ve bakım üniteleri, otoparklar, servis alanları ve benzeri tesislerde, betonun aşınma, darbe ve kimyasal dayanımını arttırmasından ötürü zemin kaplaması olarak da kullanılmaktadır. Kaplanmış alanların, tozumaz lığın artması, çeşitli sıvıların emiliminin ortadan kalkması, kolay temizlenebilmesi ve bakteri oluşumunun engellenmesinden dolayı hijyen standartları yükselir.

EPOXY SLS KAPLAMALAR

İZOMET Self Leveling Screed 3 mm kalınlıkta basınç dayanımı yüksek, derzsiz, bakteri üretmeyen, zor aşınır ve geçirimsiz bir kaplama sistemi olup bazı kimyasallara dayanımı vardır. Kendi kendine seviye alarak düzgün yüzey elde edilen, dekoratif ve kolay temizlenebilen bir zemin kaplama sistemidir.

EPOXY MORTAR KAPLAMALAR

İZOMET® EPOXY MORTAR SCREED 3 - bileşenli epoksi esaslı bir sistemdir. Çok yüksek mekaniki ve kimyasallara dayanımlı zemin yapımında kullanılır. Astarlı olarak uygulanır.

EPOXY MULTİLAYER KAPLAMALAR

İZOMET® MULTILAYER SCREED Sistemi, Aşınmayan, sağlam, basınca dayanımlı Epoksi Zemin Kaplaması için üretilen 3 bileşenli çözücü içermeyen Epoksi esaslı malzemedir.

EPOXY LAMİNANT KAPLAMALAR

İZOMET® Laminating System/V çok yüksek kimyasal dayanıma sahip olup her türlü kimyasal madde depolama alanı, tank vs... gibi yoğun kimyasal etkiye maruz yapılarda kullanılabilir. Dolayısıyla uygulandığı alanı (çelik veya beton) kimyasalların sebep olduğu korozif etkilerine karşı korur.

ANTİSTATİK EPOXY KAPLAMALAR

İZOMET Antistatic Epoxy Primer/SF aşınmaya dayanıklı, pasa karşı çok iyi koruyucu üstün mekanik özellikli, astar uygulaması için üretilmiş solventsiz iki bileşenli, statik elektriğin uygulamalar esnasında sorun yaratmasını engelleyecek şekilde atomize alüminyum ile modifiye edilmiş epoksi reçine esaslı malzemedir.

VİNİLESTER REÇİNELİ ÖZEL KAPLAMALAR

İZOFLAKE® Glassflake Takviyeli Epoksi Vinylester Kaplama; çelik, beton, tuğla ve diğer bileşik maddeler üzerine uygulanabilen korozyon, aşınma ve kimyasal etkilere karşı uzun süreli koruma sağlayan bir kaplama sistemidir. Özellikle çok yüksek kimyasal ve fiziksel direnç gerektiren her türlü yüzey ile makina parçaları kaplamasında kullanılır. Agresif kimyasallara karşı yüksek sıcaklıklarda dahi dayanıklıdır.

MMA ZEMİN KAPLAMALARI

İZOMET MMA METHYLMETHACRYLATE BAZLI ZEMİN KAPLAMA SİSTEMİ ( M M A ), İZOMET MMA sistemi methylmethacrylate reçine , özel sertleştirici ve mineral dolgulu bir zemin kaplama sistemidir.

Telefon
+90 (216) 451 48 48 (Pbx)
Adres
Palladium Tower iş merkezi. Barbaros mah. Kardelen sok. no:2 kat:15 Ataşehir/İstanbul